Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / SidenmÃ¥lning 5933109



*

nr 593 3109


Sidenmålning

Indien, 75x49


Utrop:

100 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 augusti 2009
kl 17:06:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/8 19:49:26 1      150 kr
9/8 15:50:05 2      200 kr
10/8 16:54:16 3      Vinnande bud
10/8 16:57:50 4      450 kr
10/8 16:58:50 4      600 kr
10/8 17:01:09 4      750 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien indien indisk sidenmålning vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 20:22
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr